Yukarı Çık
12 Ağu

Sarı Yakalı’nın Kaçırmayacağı Müzik Havadisleri

hint

Sarı Yakalı hayatından müziği eksik etmez ve en yeni müzik trendlerinden haberdardır! 

Sarı Yakalı’nın her anı gibi, ofiste olduğu zamanlar da müzikle doludur. Tabii kulaklığını çıkarıp playlistlerini ve müzik zevkini tüm ofise duyurma isteğini de biliyoruz! İşte sana kaçırmaman gereken, son zamanların önemli birkaç müzik haberi:

 

Twin Peaks // Plak

Görsel: welcometotwinpeaks.com

Görsel: welcometotwinpeaks.com

Bu sene, deli-dahi yönetmen David Lynch’in doksanların başında çektiği kült dizi Twin Peaks ekranlara geri dönüyor. Bu geri dönüş dizinin kahverengi tonlarından ilham alarak Angelo Badalamenti’nin dizi için hazırladığı müziklerin yer aldığı bir plakla kutlanıyor. Bir koleksiyon nesnesine dönüşen plak hem dizinin efsanevi müzikleri hem de sunduğu Twin Peaks estetiğiyle oldukça ilham verici.

 

Massive Attack + Kate Blanchett

Müziklerini ocak ayında çıkardıkları Fantom adlı telefon uygulamasıyla yayınlayan Massive Attack, çarpıcı müzik videoları yapmaya devam ediyor. Ritual Spirit’in devamı niteliğinde olan Hope Sandoval’ın eşlik ettiği single The Spoils’in klibinde Cate Blanchett yer alıyor. Müzik bir yana, Blanchett’in video boyunca değişen yüzü seni büyüleyecek.

 

Norah Jones // Carry On

Kariyeri Emmy ödülleriyle dolu, cazın büyüleyici sesi Norah Jones bu sonbahar yeni albümü Day Breaks’i çıkarıyor. Bu albümden bir sneak-peak niteliğinde ilk single Carry On klibiyle birlikte yayınlandı. Carry On’u dinlerken yaklaşan sonbaharın esintilerini ve getireceği yenilikleri Jones’un sesinde hissedebilirsin.

 

RHCP // The Gateway

Görsel: kevinpetersonstudios.com

Görsel: kevinpetersonstudios.com

Hangi modda olursan ol playlistlerin vazgeçilmezlerinden Red Hot Chili Peppers yaz başında yeni ve 11. stüdyo albümleri The Getaway’i yayınladı. Muhteşem klasikler yaratan RHCP’ın her şarkısında o tutkulu ruh arandığından albüm ilk dinlenişte acaba bu sefer olmadı mı dedirtse de dinledikçe güzelleşmeye, dile dolanmaya başlıyor. Yeni RHCP parçalarının eskileri gibi klasikleşip klasikleşmeyeceğini zaman gösterecek. Ayrıca Kevin Peterson imzalı albüm kapağı ilk bakışta birliktelik hissi yaratarak albüme karşı bir sempati uyandırıyor.

 

Spotify // Release Radar

Görsel: theverge.com

Görsel: theverge.com | Kapak Görseli: digitaltrends.com

Artık müzik dinleme alışkanlıkların değişti ve Spotify, Apple Music gibi uygulamalar sayesinde müziğe sahip olmadan istediğin gibi stream ediyorsun. Spotify sadece müzik dinlemek için değil, yeni müzik keşfetmek için de oldukça kullanışlı bir uygulama. Her pazartesi dinlediğin müziklere göre sana beğenebileceğin parçalarla dolu haftalık playlist öneren Spotify şimdi de yeni yayınlanan parçaları keşfetmen için bir uygulama başlatıyor. “New Music Friday” sayesinde artık cuma günleri müzik zevkine uygun yeni müzik parçaları Release Radar’da seni bekliyor olacak. Böylece keşfetmesi zor yeni yayınları herkesten önce dinleyebileceksin.

 

People of Istanbul  

Mark Ronson | Fotoğraf: vagalume.com.br

Mark Ronson | Fotoğraf: vagalume.com.br

Bu yaz birçok etkinliğin ertelenmesi ve iptali nedeniyle festival ve müziğe doymak ne yazık ki mümkün olmadı. Ama eylül ayı yeniliklerle birlikte doyamadığın festival ruhunu da getiriyor! People of Istanbul, 19 Eylül’de Life Park’ta gerçekleşecek. Bu sene line-up’ta Mark Ronson, Róisín Murphy, Kwabs gibi güçlü isimler yer alıyor.  “Bu sene de müziğe hiç doyamadık” demek istemiyorsan müziğe ve festival ruhuna doyacağın People of Istanbul’u kaçırmamalısın.

 

Wireless Kullaklık Trendi

Her, Spike Jonze (2013)

Her, Spike Jonze (2013)

Kulaklık kablosunun çanta içinde nasıl çılgınca düğümlendiğinin sırrı henüz çözülememişken artık kulaklık kabloları ortadan kalkıyor. Sporcular tarafından sıklıkla kullanılan Bluetooth kulaklık, aslında çok yeni bir teknoloji olmasa da Apple’ın yayınlayacağı yeni iPhone modelinde jack girişinin olmayacağı söylentisiyle birlikte popülerlik kazanmaya başladı. Beats, Jbl, Sennheiser gibi ünlü markalar kablosuz kulaklıklarını tanıttı bile… Her filminde olduğu gibi artık ekranla bağlantın bir kablo aracılığıyla olmayacak. Bir yere bağlanma, dolanma gibi sıkıntıları ortadan kaldıran wireless kulaklıklar belki de müzik dinleme alışkanlıklarını da değiştirecek.

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın