Yukarı Çık
12 Eki

Sarı Yakalı’nın Mutfağına İlham Verecek Instagram Hesapları

kapakfotosuleona

Yemeği görsel bir şölene çeviren Instagram hesapları sana yeni tarifler için ilham kaynağı olacak!  

Yeni tarifler için ilham bulmak için artık ekstra bir mesai harcayıp yemek kitaplarını, dergilerini karıştırmana gerek yok. Instagram’da günlük olarak takip ettiklerin arasına yeni, sağlıklı ve lezzetli tarifler deneyen hesapları ekleyerek mutfakta aradığın yaratıcılığı yakalayabilirsin. Bu hesapları takip etmenin tek dezavantajı gördüğün her paylaşımın karnını biraz daha acıktıracak olması!

Kapak Fotoğrafı: @spoonforkbacon

 

I Am a Food Blog | @iamafoodblog

Steph ve Mike’ın yürüttüğü bu hesaptaki tarifler ikilinin buzdolabında buldukları rastgele malzemeler ya da çıktıkları seyahatlerden aldıkları ilhamla oluşuyor. Tarifleri lezzetli durduğu kadar şirinlik de içeriyor.

 

We Eat Love | @we.eatlove

truffles 🌸🌺🌼 / contact us via info@we-eatlove.com

A photo posted by We Eat Love (@we.eatlove) on

We Eat Love, “we are what we eat. eat love.” mottosuyla yemek paylaşımları yapıyor. Fikret Kuşadalı’nın kurucusu olduğu we.eatlove’ın tarifleri lezzetli glutensiz, vegan seçenekler sunuyor.  Tütsülenmiş deniz tuzu, pancar kökü, lavanta gibi farklı malzeme kullanımı konusunda da oldukça ilham verici.

 

Rawspirations | @rawspirations

Gluten, işlenmiş şeker ve soyadan uzak tarifler sunuyor takipçilerine rawspirations. Bitkisel odaklı tarifler veren bu hesabın sahibi Sabrina bir yemeğin lezzetli olması için illa bol yağlı, kızarmış olması gerekmediğini tarifleriyle kanıtlıyor.

 

Spoonforkbacon | @spoonforkbacon

Good morning happy Sunday! Here is a recipe for Croque Madame Toast (on spoonforkbacon.com) . ☀️🍳🍞

A photo posted by spoonforkbacon (@spoonforkbacon) on

Amerikan mutfağının gurme örneklerini görebileceğin spoonforkbacon görselleriyle seni yemek istemeyeceğin bir tarife bile ikna edebilir. Çeşitli yemek kitapları da olan hesabın yaratıcıları Jenny ve Teri ikilisi aynı zamanda yemek stilistliği de yapıyorlar, bu nedenle yemeklerin görselleri çok güçlü.

 

Lara’s Kitchen | @laras.kitchen

Hong Kong kökenli bu hesapta Lara seyahatlerinden, şehirden ilham alarak yaptığı tarifleri paylaşıyor. Lara kendi kendini yetiştirmiş bir şef ve tariflerinde hep yeniliklere yer var. Küçük bir mutfakta üretim yaptığından bazı kısıtlamaları oluyor, mesela fırını olmadığı için tava ve tencerede yapılacak tarifler veriyor. Tarifleri genellikle herkesin bulabileceği, yapabileceği basitlikte oluyor.

 

Sprouted Kitchen | @sproutedkitchen

Meyve ve sebzelerin en doğal hallerinden ilhamını alan sprouted kitchen Sarah ve Hugh Porte çiftinin adeta bir aile portresi. Sarah mevsimlik malzemelerle, karmaşık olmayan tarifler üretirken Hugh da bu yemeklerin profesyonel fotoğraflarını çekiyor.

 

A Couple Cooks | @acouplecooks

Indinapolis’te yaşayan Sonja ve Alex çifti gerçek, iyi yemeği üretmenin peşinde takipçilerine yeni tarifler sunuyorlar. Bir yemeği iyi yapan şeyin sadece lezzetli olması değil, bedenimiz, çevremiz ve dünya ile uyum içinde olması olduğunu söylüyorlar. Glutensiz beslenme, vegan diyet, clean – eating gibi akımları birebir takip etmeden taze malzemelerle sağlıklı ve lezzetli yemekler yapıyorlar.

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın