Yukarı Çık
18 Ağu

Sarı Yakalı’yı Doğayla Buluşturacak Kamp Alanları

adacamping_ayvalik_tripadvisor.com

Sarı Yakalı şehir kalabalığından uzak, doğayla baş başa kalmayı sever. Şehir ve ofis hayatının yoğunluğundan bunaldığında kaçabileceğin ilk yer doğa… Rahatlamak için gideceğin 5 yıldızlı otellerde yemek sırası beklemek yerine 5 kişilik çadırda kalıp ateşe marshmallow dizmek sana iyi gelecek! Kampta geçecek birkaç gün, sana tüm iş stresini unutturacak ve öngöremediğin maceralar yaşatacak.

 

Bozcaada Camping 

Fotoğraf: wilusa.net

Fotoğraf: wilusa.net

Bozcaada artan popülerliğine rağmen koyları hâlâ en el değmemiş haliyle kalan adalardan biri. Hiç dinmeyen rüzgarı ve serin berrak suyu adayı mükemmel bir tatil rotası yapıyor. Adanın keyfini çıkarmak için illa ki pahalı butik otellerde kalmana gerek yok. Kamp alanında hamağında uzanıp özgürce rüzgarın tadını çıkartabilirsin. Bozcaada diyince tabii ki şarap bağlarını unutmamak gerek. Bir elinde şarap kadehin, diğer elinde denizden yeni çıkarılmış deniz kestanesiyle en lüks restoranlarda yaşayamayacağın keyifi burada yaşayacaksın!

 

Kayaköy Sanat Kampı

Fotoğraf: matchupmag.com

Fotoğraf: matchupmag.com

Kayaköy Sanat Kampı’nda bir haftalığına gündelik hayatla bağlantını koparıp kendini çeşitli sanatsal aktivitelere verebilirsin. Fethiye’de yer alan kamp her yıl ziyaretçilerine farklı sanat ve zanaat atölyeleri sunuyor. Kamp programından seçeceğin makrame, deri, mandala gibi derslerde  yeni şeyler öğrenip yaratıcılığını konuşturabilirsin. Birlikte üretimin ön planda olduğu kampta yeni insanlarla tanışmak da çok kolay!

 

Cunda Camping

Fotoğraf: yapilacaklarlistesi.co | Kapak Fotoğrafı: tripadvisor.com

Fotoğraf: yapilacaklarlistesi.co | Kapak Fotoğrafı: tripadvisor.com

Cunda merkezinde hareketliliğini korurken koyları oldukça bakir ve sessiz. Adadaki kamp alanı denizin tadının en güzel çıkarılabildiği koylardan biri. Diğer kamp alanlarının aksine burası denizin hemen kenarında. Sabah çadırından çıkıp ilk iş kendini Ege Denizi’nin serin sularına bırakabilirsin. Akşamları kimsenin olmadığı sahilde dolaşıp, denizden çıkardığın midyeleri tenekede pişirirken kamp ateşi eşliğinde yıldızları izlemelisin!

 

Fethiye Kabak Koyu

Fotoğraf: sultancamp.com

Fotoğraf: sultancamp.com

Kabak Koyu artık ünü dünyaya yayılmış bir doğal güzellik harikası. Yeşillik içindeki koyun denizi de cam gibi. Bölgenin etrafı Kelebekler Vadisi, Farlaya, Kabak Vadisi, Aladere Şelalesi gibi çeşitli doğa harikalarıyla dolu. Kabak Koyu’nda uyanınca yapılacak ilk iş deniz ve orman manzarasına karşı yoga yapıp, güneşi selamlamak.

 

Kaş Kamping

Fotoğraf: gezimanya.com

Fotoğraf: gezimanya.com

Kaş Kamping yeşili ve soğuk deniziyle harika bir kamp alanı. Çadır ya da karavanla bu alanda kamp yapabilirsin; etrafında ise dalış, sörf gibi aktiviteleri yapabileceğin çeşitli bölgeler var. Kamp alanı Kaş merkezine yakın olduğu için ihtiyacın olan her şeye ulaşabilirsin. Kamp yapacağın zamanı mutlaka ayın dolunay evresine denk getirip sadece ay ışığıyla aydınlanan kamp alanının tadını çıkarmalısın!

Not: Sevgili Sarı Yakalı, İstanbul’da yakın tatil önerileri arayışındaysan bu yazıyı da okumalısın!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın