Yukarı Çık
19 May

Şehrin Parklarında Kendini Tazele!

sakiz agaci

Mayıs ayında havaların ısınmasıyla evde durma, yeşile çık! Kendini en genç ve dinamik hissedeceğin yer, ister kısa bir spor ve koşu için, ister güneşin ve yeşilin tadını çıkartmak için olsun, şehir parkları!

 

Maçka Demokrasi Parkı

Fotoğraf: commons.wikimedia.org

Fotoğraf: commons.wikimedia.org

Dolmabahçe, Nişantaşı ve Taksim’i birbirine bağlayan Maçka Demokrasi Parkı İstanbul’un en güzel yeşil alanlarından biri… Spor yapan insanlar, etrafta koşuşturan köpekler ve piknik yapanlarla günün her saati capcanlı. Yenilenen teleferikle Taşkışla’dan Maçka’ya geçerken park manzarasına hayran olacaksın. Maçka Parkı’nın keyfini Nişantaşı’ndaki güzel pastanelerden birinden lezzetli atıştırmalıklar alıp minik bir piknik yaparak da çıkarabilirsin.

 

Caddebostan Sahili

Fotoğraf: instagram.com/kadikoybelediye

Fotoğraf: instagram.com/kadikoybelediye

Bağdat Caddesi’ni çekici yapan şeylerden biri de sıkıldığın anda sahile inip yeşil ve denizle buluşabiliyor olmak. Caddebostan sahili adalardan sonra İstanbul’un en güzel bisiklet rotalarından biri. Bisikletin olmasa bile kiralayıp sahil yolunun tadını çıkarmalısın. Caddebostan’ın oldukça sosyal bir kalabalığı var. Barlar sokağının başındaki Cremeria Milano’dan dondurmanı alıp Caddebostan’da çimlerde oturup yeni insanlarla tanışabilirsin. 19 Mayıs’ta Bağdat Caddesi’nin yakınlarında olmanın bir avantajı da fener alayı coşkusuna ortak olabilmek.

 

Fenerbahçe Parkı

Fotoğraf: commons.wikimedia.org

Fotoğraf: commons.wikimedia.org

Bir adacık üzerinde yer alan Kadıköy’ün güzelliklerinden Fenerbahçe parkı çiçeklerin coşarak açtığı bu mevsimde ayrı bir güzelliğe sahip. Sabah erkenden gelip, henüz park kalabalıklaşıp sessizlik bozulmadan deniz havasını içine çekerek yürüyüş yapmalısın. Parka ve semte adını veren deniz fenerini ve asırlık sakız ağacını ziyaret ettikten sonra çok uzaklaşmadan bu keyifli güne Kalamış Marina’da güzel bir öğle yemeği eşliğinde denize karşı şarabını yudumlayarak devam edebilirsin.

 

Gülhane Parkı

gulhane

Fotoğraf: commons.wikimedia.org

Tarihi Yarımada’yı ziyaret etmek için turist olmaya gerek yok! Bir yanında Arkeoloji Müzesi bir yanında Topkapı Sarayı ve Ayasofya’nın yer aldığı Gülhane Parkı, eski İstanbul’u yeniden keşfetmeye heveslendirecek seni. Asırlık ağaçların arasında yürüyüş yapmak doğaya ve tarihe doyuruyor insanı. Bir bankta oturup kitap okurken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksın. Ayrıca parkın içinde yer alan Setüstü Çayevi’nde inanılmaz bir manzaraya karşı semaverde çay içerken İstanbul’a tekrardan aşık olmaman mümkün değil.

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın