Yukarı Çık
11 Nis

Sendromsuz Pazartesiler: Festivalde Bugün

the-lady-in-the-van-review

İstanbul Film Festivali devam ederken, sendromsuz pazartesi için önerilerimiz de festivalden!

Daha önce verdiğimiz film önerilerinden memnun kaldıysan ve festivalin pazartesi sendromuna da çare olabileceğine inanıyorsan, işte bugünün programında yer alan ve aralarında seçim yapmakta zorlanacağın üç film:

THE LADY IN THE VAN

Londra tiyatro sahnelerindeki çok beğenilen bir oyundan sinemaya uyarlanan Lady in the Van (Zoraki Komşu), bir adam ve küçük karavanında yaşayan yaşlı bir kadının dostluğunu konu alıyor. Oyunun yazarı ve filmin senaristi Alan Bennett, yaşlı kadını 70’li yıllarda bir çocukken tanıştığı gerçek birinden esinlenerek yarattığını söylüyor. Maggie Smith ve Alex Jennings’in başrollerini paylaştığı filmin, hem kalbini ısıtacağı hem de yüzünü güldüreceği kesin!

Seanslar: 11 Nisan Pazartesi 21:30 @ Rexx Sineması | 11 Nisan Pazartesi 21:30 @ Fitaş Sineması

Alex

Festivalin yeni yönetmenler keşfetmene yardımcı olacak Genç Ustalar bölümünde yer alan Departure (Ayrılış) günün diğer filmlerinden…. 15 yaşındaki edebiyat tutkunu Elliot’ın annesiyle Güney Fransa’daki yazlıklarına gitmesi ile başlayan film, onun ailevi sorunlar, ergenlik, aşk ve cinsellik gibi birçok konuda yaşadığı dönüm noktalarına değiniyor. Film, hem yeni bir yönetmen ve genç bir oyuncu ile tanışmak için hem de özlediğin yazı hatırlaman için çok iyi bir fırsat.

Seanslar: 11 Nisan Pazartesi 21:30 @ Feriye Sineması

image002

Festival sadece film gösterimleriyle değil, yarışma bölümleriyle de heyecan ve merak uyandırıyor bildiğin gibi. Bu yıl Ulusal Yarışma bölümünde yarışan filmlerden Toz Bezi de günün filmleri arasında yer alıyor. Ahu Öztürk’ün yönettiği ve Nazan Kesal, Mehmet Özgür, Serra Yılmaz gibi sinemamızın önemli isimlerinin rol aldığı film, iki gündelikçi kadının insan ilişkilerini, dostluklarını, hayata tutunma çabalarını, anne ve kadın olma hallerini konu alıyor. Nürnberg Film Festivali’nde ülkemizi başarıyla temsil eden ve En İyi Film ödülünü kazanan film, festivalin kaçırılmaması gereken yerli yapımlarından.

Seanslar: 11 Nisan Pazartesi 21:30 @ Atlas Sineması

İyi seyirler!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın