Yukarı Çık
2 Haz

Sofranı Şarküterilerden Donat!

kapak_myka

Yazla birlikte teras ya da bahçe partilerinin, balkon keyfinin ve parkta yapılan pikniklerin de zamanı geldi! Bu keyifli anlarda şarabına en iyi şekilde eşlik edecek çeşit çeşit peynirler, et ürünleri ve lezzetli soğuk mezeler için alışveriş yapabileceğin, İstanbul’daki birbirinden güzel şarküterileri bir araya getirdik.

Fotoğraf: facebook.com/comedus.com.tr

Fotoğraf: facebook.com/comedus.com.tr

Comedus

Comedus Şarküteri, İstanbul’un en güzel caddelerinden biri olan Pera’daki Meşrutiyet Caddesi’nde yer alıyor. Çeşit çeşit peynirin, etin, zeytinin yer aldığı vitrini bile ağzını sulandırmaya yetecek. Gouda, brie, parmesan gibi Avrupa peynirlerinin yanı sıra lokal ürün skalası da oldukça geniş. 12 ay dinlendirilmiş Ezine peynirinden Kars gravyerine, Datça balından Ayvalık zeytinyağına Anadolu’nun dört bir yanından lezzetleri de burada bulman mümkün. Comedus, şarap konusunda da aynı çeşitlilikte yerel ve ithal güzel bir seçkiye yer veriyor. Burada alışverişini yaparken bu şaraplardan bir kadeh alıp yanına hazırlatacağın mortadellalı baget sandviçini yiyebilirsin.

Fotoğraf: tusbauzmanmezeci.com

Fotoğraf: tusbauzmanmezeci.com

Tuşba

1970’ten beri Pangaltı’da bulunan Tuşba en köklü ve şöhretli şarküterilerden biri. Tuşba’nın taze şarküteri ürünleri dışında asıl ünlü olduğu alan ise mezeler, hatta adı uzman mezeci olarak geçiyor. Ağırlıklı olarak Ermeni mutfağından mezeler çıkaran Tuşba’da topik, fava, bol baharatlı midye dolma, kalamar dolma gibi bir yaz sofrasına yakışacak harika lezzetlere ulaşabilirsin.

Fotoğraf ve Kapak Fotoğrafı: facebook.com/mykaistanbul

Fotoğraf ve Kapak Fotoğrafı: facebook.com/mykaistanbul

Myka

Daha açılalı 3 yıl olsa da Cihangir’in vazgeçilmez şarküterilerinden biri Myka… Mimolette, edam, cemambert, fleischkase, merguez sosisi gibi çeşitli şarküteri ürünlerinin yanı sıra sandviçleriyle de oldukça ünlü. Sandviç diyince aklına klasik sandviçler gelmesin; Myka çilek reçeli, balzamik, gouda ve roastbeef’i bir arada kullandığı harika sandviçler yapıyor! Meze olarak ise portakal çanağında kereviz, erikli enginar gibi alışılmışın dışında mezeleri burada deneyebilirsin.

Fotoğraf: facebook.com/PalivorCiftligiBebek

Fotoğraf: facebook.com/PalivorCiftligiBebek

Palivor Çiftliği

Kırklareli’nde, Istıranca Ormanları ortasında yer alan Palivor çiftliği ekolojik gıda ürünlerinin üretildiği, yerel üreticinin desteklendiği bir eko-yaşam projesi. Palivor çiftliğinin ürünlerini ise Nişantaşı ve Bebek’teki café & şarküteri’lerinde hem deneyip hem de satın alabilirsin. Et ve süt ürünleri söz konusu olduğunda katkısız, doğal ve taze ürün bulmak çok zordur; Palivor’un tüm ürünlerine bu konuda güvenebilirsin. Trakya eski kaşarı, katkısız şarküteri sosisi gibi ürünlerin yanı sıra keçi sütünden yapılan süt reçeli gibi farklı lezzetleri bulacaksın Palivor’da. Ayrıca alışverişe gelmişken, Palivor’da bir şeyler atıştırmadan olmaz; örneğin sucuk burgerlerini mutlaka denemelisin.

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın