Yukarı Çık
14 Tem

Sarı Yakalı’nın Tatil Sonrası Sendromunu Atlatacak Planlar

kapakk

Tatil bitti; mailler, revizyonlar, ofis hayatı geri geldi. Tatil sonrası bunalımını ilham veren planlarla yenebilirsin!

Kızgın kumlardan serin sulara, serin sulardan da ofis hayatına dönünce tatil sendromu yaşamamak imkansız. Alaçatı’nın renkli sokakları, Bozcaada’nın tatlı rüzgarı, Cunda’nın sakin koyları sonrası İstanbul’a alışmak zor. Ama tatilin keyfini İstanbul’da da devam ettirmek mümkün. İşte bu hafta sonu sana tatil sendromunu atlattıracak ilham verici birkaç plan:

Fotoğraf ve Kapak Fotoğrafı: facebook.com/menthamentha

Fotoğraf ve Kapak Fotoğrafı: facebook.com/menthamentha

Mentha + Gastronomika

İyi bir yemek, manzara ve müziğin çözemeyeceği sorun yoktur. Klasik seçeneklerden sıkıldıysan Mentha ve Gastronomika işbirliği tam sana göre. Yaz ayları boyunca köklü Anadolu mutfağını modern hayata uyarlayan Gastronomika, Pera’daki Mentha’nın terasına misafir oluyor. Gastronomika’nın hiç ummadık malzemelerle hazırladığı lezzetine doyamayacağın yemeklerine Mentha’nın hareketlendirici müzikleri ve İstanbul manzarası eşlik ediyor. Eğer tatilde doyamadıysan, bu hafta Gastronomika İstanbul’a Bozcaada mutfağını getiriyor. 16 Temmuz Cumartesi olan etkinlik sonrası mekan elektronik müziğin tanınan isimlerinden Cervus ve Barış Bergiten’in soundlarıyla hareketlenecek.

Fotoğraf: tamirane.com

Fotoğraf: tamirane.com

Tamirane + Jazz Session

Mottosu “Repair Yourself” olan Tamirane, tatil sonrası bunalımını tamir etmek için en doğru adres. Eskiden santralistanbul’un gözdelerinden ve iyi caz müziğe ev sahipliği yapan Tamirane artık yeni konseptiyle UNIQ İstanbul’da yer alıyor. UNIQ İstanbul’da yer alan tasarım dükkanlarını gezip, küçük bir alışveriş sonrası Tamirane’de güzel bir şarap ve iyi yemek eşliğinde caz dinlemek, kesinlikle rahatlamanı sağlayacak. 15 Temmuz Cuma günü 23. İstanbul Caz Festivali kapsamında mekan, Swing İstanbul All Stars partisine ev sahipliği yapıyor. Cazın altın çağı olarak bilinen swing dönemi Tamirane’de yeniden canlanacak. Caz tınısının keyfini daha sakin bir şekilde çıkartmak istiyorsan da 17 Temmuz Pazar günü saat 17.00’da başlayacak Morning Jazz Session’ı hafta sonu programına ekleyebilirsin.

Fotoğraf: istanbulmodern.org

Fotoğraf: istanbulmodern.org

İstanbul Modern + 5 Coctails & More

İstanbul’da yaz aylarında kültür-sanat mekanları zengin sergilerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. İstanbul Modern’deki İnci Eviner retrospektifi İçinde Kim Var? bunlardan biri ve mutlaka ziyaret edilmeli. Etkileyici bir sergileme düzeniyle sanatçının ilk dönemlerinden yeni işlerine birçok eseri sergileniyor. Bir labirenti andıran mekanda kendini Eviner’in işleri arasında kaybedeceksin.

Fotoğraf: facebook.com/5istanbulcocktails

Fotoğraf: facebook.com/5istanbulcocktails

İyi bir sergi ardından da hazır yakınlardayken İstanbul’un bu aralar en popüler kokteyl mekanları arasında gösterilen 5 Cocktails & More’u ziyaret etmelisin. Mekan, sadece kokteyllerinin lezzetiyle değil sunumları, dekorasyonu ve müzikleriyle de seni doyuracak. Burada içeceğin Tropical Threesome şehir sıcağından kurtulmanın en tatlı yollarından biri.

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın