Yukarı Çık
17 May

Unutamayacağı Bir Tatil Arayan Sarı Yakalı İçin Öneriler: Kaş ve Akyaka!

Screen Shot 2017-05-17 at 01.06.48

Unutamayacağın tatil önerileri mi arıyorsun? İşte sana tavsiyelerimiz!

Tüm kış çok yoğun geçti değil mi Sarı Yakalı? E-mailler, bitmeyen toplantılar, mesailer… Avrupa’ya gittin yenilendin ancak tekrar iş başına geçince her şey yeniden başladı. Pozitif etkisini uzun süre hissedeceğin iki tatil bölgesinden bahsetmek istiyoruz sana. Akyaka ve Kaş’ta huzura kavuşup, yaşadıklarını, hislerini uzun süre iş arkadaşlarına anlatacağın bir tatile hayır demezsin diye düşünüyoruz. İşte bu bölgelerinden sana önerilerimiz:

Akyaka

Akyaka

Görsel: akyakayesilapart.com/akyaka.html

  1. Akyaka denince akla gelen ilk şey tabiki Kite Board. Yeni deneyimleri sevdiğine eminiz, o yüzden Akyaka tatilinde bir Kite okulu bulup bu sporu yapmayı öğrenebilirsin. 3-4 gününü bu spora verdiğin zaman, yepyeni bir hobiye sahip olacaksın. Tam senlik değil mi?
  1. Sarı Yakalı’nın burada en sevdiği yemek mekanlarından biri Mom’s Cook; muhteşem ev yemekleri yapan bu mekana bayılacaksın. Mücver ve mantıyı mutlaka denemelisin.
  1. Biraz üşümek ancak inanılmaz bir suya girip, iş hayatının stresini atmak, yenilenmek istiyorsan sana tavsiyemiz Azmak nehrine girmen. Evet su çok soğuk ama yazın sıcağında iyi geleceğine emin olabilirsin. Azmak’ta kano ile de gezebilirsin. Buranın ortamı sana çok iyi gelecek. Bizden söylemesi!
  1. Akyaka’nın en ünlü otellerinden Riders’da kalabilirsin, kalmazsan da akşamları burada keyifli partiler oluyor. Akyaka’da saat 12’de kesiliyor o yüzden gecenin keyfini en dolu şekilde yaşa Sarı Yakalı. Bunu hak ediyorsun!
  1. Akyaka’dan 30 dakika uzaklıktaki Akbük Koyu da unutamayacağın bir deniz deneyimi yaşatacak sana. Sahilden bir şezlong ve şemsiye kiralayıp, arkadaşlarınla burada harika bir gün geçirebilirsin.

***

Kaş

kaş

Görsel: boattripturkey.com

  1. Kaş’a 20 km uzaklıktaki Kaputaj plajı sana Maldivleri aratmayacak. “Evet bu!” diyeceksin; “Ülkemin müthiş güzellikleri var!” Mavinin her tonunu görmeye hazır mısın Sarı Yakalı?
  1. Bu sefer sana Caretta deneyimi yaşatalım mı? Kaş’ta bulunan Limanağzı koyunda Bilal’in yerinde geçireceğin bu günde yanında mutlaka şnorkel al. Tüm gün renk renk ve çeşit çeşit balıkların peşine düşeceksin. Ne de olsa tüm gün güneşlenmekten hoşlanmıyorsun biliyoruz; sen aksiyon istiyorsun. Deneyim istiyorsun. Yüzerken Caretta Carretta’larla karşılaşman da çok olası. Şnorkelin yanında bir sualtı kamerası alıp tüm gördüklerini çekebilir, bunu sosyal medyada arkadaşlarınla paylaşabilirsin.
  1. Deniz yanında enfes bir pizza yemeye ne dersin? Huzur ayanlar için doğru bir tavsiye olacak Derya’s Beach, Kaş’ın içerisinde yer alıyor. Güzel müzikler, samimi bir ortam, masmavi deniz… Tüm kışın stresini oracıkta bırakacaksın, işte bu garanti!
  1. Canlı müzik dinlemek isteyenleri Echo Bar’a alalım! Buranın renkli sandalyelerinde harika müzikler dinleyeceksin ve unutamayacağın bir gece seni bekliyor olacak.
  1. Soğuk bir kadeh, büyülü bir günbatımı, derin bir sohbet, nefis hava… Bir insan başka ne ister? Bu dörtlüyü aynı anda yaşamak istiyorsan, Dejavu Cafe & Bar’ı tercih edebilirsin. Pişman olmayacaksın!

Başka seyahat önerileri de arıyorsan, Soyleona’nın seyahat kategorisine göz atmayı unutma!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın