Yukarı Çık
23 Mar

Verona’da Öğle Yemeği Molası

verona

İtalya seyahatinin hayali bile doğal, sanatsal ve gastronomik güzellikleriyle her duyumuzu mest edecek güçte.

Ülkemizden yurt dışına seyahat edenlerin büyük çoğunluğunun bu ülkeyi seçiyor olması tesadüf olamaz zaten… İtalya dendiğinde aklına ilk gelen destinasyonlar Roma, Floransa, Venedik ve Milano olacaktır. Sana bugün bu büyük ve gözde şehirlerin dışında kalan bir başka İtalyan şehrinden bahsedeceğiz.

VARIOUS...Mandatory Credit: Photo by Image Broker / Rex Features (1377700a) Juliet's balcony, Casa di Giulietta, Juliet's House, Verona, Italy, Europe VARIOUS

Romeo ve Jülyet Evi | Fotoğraf: telegraph.co.uk

Verona, Romeo ve Jülyet’in şehri olarak biliniyor, zira Shakespeare’in dünyaca ünlü eserine konu olan imkansız aşk ve doğurduğu trajediler, bu şehrin iki güçlü ailesinin etrafında dönüyor. Milano ve Venedik’in ortasında bir konuma sahip olan Verona’ya, bu iki şehir arasındaki tren yolculuğunu ikiye bölerek ulaşman çok kolay. İster Milano’dan, ister Venedik’ten sabah treni ile yola çıkıp, yolda Kuzey İtalya’nın doğal güzelliklerini görebilir ve öğle yemeği saatinde Verona’da olabilirsin.

PIAZZA_ERBE_DA_TORRE_LAMBERTI

Üzerinde kocaman bir saat bulunan surlar seni karşıladıktan sonra, en az Roma’daki Colosseum kadar ünlü Verona arenasının da bulunduğu büyük bir meydanda, Piazza Bra’da bulacaksın kendini. Şehrin diğer büyük meydanı Piazza delle Erbe’ye yürüdüğün cıvıl cıvıl ve dar sokaklar sana İtalya’da olduğunu hissettirecek. Burada kurulmuş olan tezgahlardaki hediyelik eşyalar, meyveler ve yemişler arasında kendini kaybetmek ya da meydandaki turistik kafeleri tercih etmek yerine, meydanın etrafındaki sakin sokaklarda kaybolmanı ve birçoğunun güzel terasları, geniş bahçeleri ya da nehir manzarası olan restoranlardan birine girmeni öneriyoruz.

alba-arena-verona-piazza-bra

Pizza Bra ve Arena | Fotoğraf: dismappa.it

Mantarlı ya da deniz mahsüllü bir risotto ve bir kadeh beyaz şarap Verona’ya uğramış olmana kesinlikle değecek! Yemekten sonra tren saatine kadar; nehir kenarında sakin ve serin bir yürüyüş yapabilir, saat kulesinin tepesinden şehre bakabilir, nehrin karşısına geçerek kaleyi ya da Piazza Bra’ya dönerek arenayı ziyaret edebilirsin.

İyi yolculuklar!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın