Yukarı Çık
23 Haz

Yazı İstanbul’da Geçirecek Sarı Yakalılara 8 Öneri

Screen Shot 2017-06-23 at 16.43.54

Yazı İstanbul’da geçireceklere harika öneriler burada!

Kapak görseli: sysymphony.blogspot.com.tr

“Yeterince tatilim yok” veya “Bayramda İstanbul’dayım” diye üzülme Sarı Yakalı? Doğru program ile sana her zaman, her yer tatil!

1. Kalpazankaya’da şehrin içindesin ama bir o kadar da dışında hissediyorsun… Burgazada’nın muhteşem bir koyunda yer alan Kalpazankaya’da harika bir hafta sonu geçirebilirsin. Önce vapura gidip Burgazada’yı keşfettikten sonra, yarım saat kadar yürüyüş sonrasında adanın en güzel bölgesine geleceksin. Leziz yemekler eşliğinde gün batımını bu koyda bitirmek sana bütün kış stresini attıracak.

 

Bisiklet-

 

2. Bu yaz şehirde bisiklete binmeye ne dersin? Kalamış’tan başlayıp Kartal’a uzanan sahil yolu havalar bu kadar güzelken o kadar keyifli oluyor ki! Denizin kenarından saatlerce bisiklet sürerek hem spor yapacaksın, hem de tahmin ettiğinden daha çok huzurlu olacaksın. Sonrasında bisikletini park edip, Caddebostan’a gitmeyi unutma. Senin gibi onlarca Sarı Yakalı, Caddebostan sahilinde çimler üzerinde uzanıyor olacak. Burada kitap okuyabilir, denize karşı piknik yapabilirsin.

3. Uzun zamandır Belgrad Ormanı’na gitmiyorsan, hemen programına ekle. Ofis hayatının koşuşturması, şehir trafiği derken çok yoruluyorsun. Belgrad Ormanı’ndaki 6 km’yi aşkın yürüyüş parkuruna köpeğinle git ve orada bol oksijen al. Emin ol yenileneceksin.

4. Kültür-sanat aktivitelerine daha çok vakit ayırmak yazın daha eğlenceli! İstanbul Modern, Arter ve Pera Müzesi’nde sana keyif verecek sergileri ziyaret edebilirsin. Caz Festivali de pek yakında başlıyor! Yazın kültür-sanata doymak istiyorsan buradaki önerilere mutlaka göz at.

 

yoga

Görsel: artfulliving.com.tr

5. Sakıp Sabancı Müzesi’ne gidiyoruz; ancak bu sefer sergi gezmek için değil; yoga yapmak için. Boğaz karşısında yoga yapmanın ruhuna ne kadar iyi geleceğini düşünebiliyor musun? Müzede Yoga buluşmaları yaz boyunca her Çarşamba sabahı 08:00-09:15 saatleri arasında gerçekleşecek. İşten yarım saat izin alınabilir, yazın daha rahatız sonuçta. Değil mi? 🙂

6. Konserleri de listene eklemeyi unutma. Harbiye Açık Hava’da Kenan Doğulu’dan Tarkan’a, Candan Erçetin’den MFÖ’ye birçok hayranı olduğun sanatçının konseri var. Konsere gidip, sevdiğin şarkılarla çoşmanın verdiği zevk ayrıdır!

 

27196596164_d0c31053ea_o-Small

 

7. İstanbul’un en trend yerlerinden UNIQ İstanbul’da açık hava konserine katılma fikri kulağa çok hoş geliyor değil mi? Yaz boyunca her Salı, Perşembe ve Pazar UNIQ’te festivallerde kaçırdığımız filmleri izleme fırsatı buluyoruz. 9 Temmuz’da Woody Allen’ın Cafe Society’si, 13 Temmuz’da Dalida’nın Belgeseli’ni açık havada seyredebileceğiz! Heyecanlıyız 🙂

8. Şehirde yeni mekanları keşfetmek için yaz doğru bir zaman! Yeniköy’de geçtiğimiz aylarda açılan Avlu Yeniköy’de leziz bir yemek yiyip, güzel müzikler eşliğinde Blush’ını içebilirsin. Pero Yeniköy de, denizin kenarında yeni listemize girmiş bir mekan. Menüsü çok az ama öz. Boğaz’daki tekneleri izlerken bir kadeh Merlot da iyi gider, öyle değil mi?

İyi yazlar Sarı Yakalı!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

1Yorum
  • Bahar Siber

    Çok güzel.

    31 Temmuz 2017 at 10:31 Cevapla

Cevap bırakın