Yukarı Çık
28 Ara

Mutlu Bir Yıl İçin İzlemen Gereken Yılbaşı Filmleri

yilbasi-filmleri

Yılın ilk günü, koltuğuna yayılıp iyi bir film izlemek gibisi var mı?
Sevdiklerinle birlikte, eğlenceli, lezzetli ve hareketli bir şekilde geçireceğin yılbaşı gecesinin ardından yapacak en güzel şeylerden birinin lezzet dolu bir Yeni Yıl Brunch’ı olduğunu söylemiştik. Yılın ilk sofrasının ardından, geç başladığın o günün geri kalanını koltuğuna yayılıp, bir kadeh Merlot eşliğinde iyi bir film izleyerek değerlendirebilirsin. Yılın bu zamanına en çok yakışan filmlerse, tabii ki yılbaşı filmleri olacak!

 

yilbasi-filmleri-joyeux-noel

Joyeux Noël / Ateşkes | 2005, Christian Carion

Yeni bir yıl, en zor koşullarda bile sana yeni umutlar getirebilir. Mesajıyla bunu kanıtlayan filmlerden biri, En İyi Yabancı Film dalında hem Oscar hem da Altın Küre’ye aday gösterilmiş bir I. Dünya Savaşı filmi olan Joyeux Noël. Savaşın en sıcak cephelerinden birinde geçmesine rağmen sımsıcak ve umut dolu olmayı başaran bu film, Noel gecesi üç komutanın kendi inisiyatifleriyle birkaç saatliğine gayriresmi ateşkes ilan eden ve tarafsız bölgede bir araya gelen Alman, Fransız ve İskoç askerlerin hikayelerine odaklanıyor. Üç farklı dilde konuşan ve birçoğu birbirini anlamayan insanların barış, dostluk ve sevgi dolu kutlaması, 2017 için de aynı değerleri beraberinde getirsin!

 

yilbasi-filmleri-the-holiday

The Holiday / Tatil | 2006, Nancy Meyers

Dünyanın iki ucunda, iki insanı eşzamanlı olarak iyileştiren biri yılbaşı tatili… Birbirini tanımayan ve duygusal çöküntüdeki Amerikalı Amanda ve İngiliz Iris’in bir websitesi üzerinden Noel tatili boyunca evlerini değiştirmesini ve tatilleri sırasında, birbirlerinin dünyalarında aşkı bulmalarını anlatıyor The Holiday. Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law ve Jack Black’i buluşturan bu tatil filmi ve bu tatil fikri, yeni yılda farklı şeyler denemek, farklı kültürler tanımak konusunda sana ilham verecek!

 

yilbasi-filmleri-neseli-hayat

Neşeli Hayat | 2009, Yılmaz Erdoğan

Kim demiş Türkiye sinemasından yılbaşı filmi çıkmaz diye? Birkaç yıl önce bu alt-türün ilk örneğini sinemamıza armağan eden ünlü komedyen Yılmaz Erdoğan, Neşeli Hayat‘ta oldukça hüzünlü bir hikaye anlatmıştı. Ailesini geçindirebilmek için bir AVM’de Noel Baba kılığında çalışan Rıza Şenyurt’u izlediğimiz film, hüznünün yanında incelikli bir mizah ve sıradan bir adamın umut ve sevgi dolu mücadelesini de barındırıyor. BKM Mutfak ekibinden tanıdık yüzleri izleyeceğin bu filmle yeni yıla umut dolu bir başlangıç yapmak mümkün!

 

yilbasi-filmleri-noel

Noel | 2004, Chazz Palminteri

Sık sık, birçok ünlüyü aynı filmde toplayan, kesişen hikayeler anlatan ve yüreğini ısıtan o yılbaşı filmlerinden izliyorsun, değil mi? Ve muhtemelen bunlar arasında Love Actually aklına ilk gelenlerden. Ama bir de kıyıda köşede kalmasına rağmen en az onun kadar güçlü olanları da var; Chazz Palminteri imzalı Noel de bunlardan biri. Üstelik bu filmin anlattığı ufak hikayelerin içeriği romantizmden ibaret değil, aile ve insan ilişkileri, yeni umutlar, kişisel kaygılar da filmin bir parçası. 2017’nin ilk gününde Susan Sarandon, Penélope Cruz, Robin Williams, Paul Walker ve Alan Arkin‘i evinde konuk etmek istersen, bu filmi kaçırma!

SÖYLEONA

Sarı Yakalıların Buluşma Adresi

Yorum Yok

Cevap bırakın